O rasie

 Kot singapurski czyli KUCINTA - kot miłości.

Uwaga, jeśli nie chcesz zwariować na punkcie tej rasy nie czytaj 
Kot singapurski to jeden z najmniejszych kotów świata, który robi zawrotną karierę.
Rasa ta jest w Polsce ciągle bardzo rzadka. Jesteśmy pierwszą hodowlą na Śląsku, która prowadzi Singapurę i jedną z kilku w Polsce.
Singapura to małe cudo, o którym mówi się kucinta, czyli kot miłości. Cechą Singapury jest nie tylko niespotykana uroda, ale przede wszystkim niezwykły charakter. Singapura jest wesoła, żywotna, zawsze zainteresowana tym co dzieje się u jej właściciela. Uwielbia się bawić. Jej sposób bycia przypomina bardziej zachowanie małego, wesołego pieska niż typowego kota. Nie obraża się, nie miewa kocich humorów.
Genialnie socjalizuje się z otoczeniem. Gdy przybywa do nowego domu, już po chwili czuje się jak u siebie. Brak jej również częstej u kotów nieśmiałości.
Świetnie dogaduje się z dziećmi. Czułość i inteligencję singapury widać np. wtedy, gdy pociesza płaczące dziecko. Liże po twarzy, dotyka łapkami. Doskonale zdaje sobie sprawę, że członkowi jej stada dzieje się krzywda. 
 
Rasa powstała w latach 70. w Stanach Zjednoczonych. W programie hodowlanym brały udział koty burmańskie, abisyńskie i syjamskie. Sigapura ma ciało smukłe, ale mocne i muskularne, jej grzbiet jest lekko wypukły. Ma mocno rozwinięta klatkę piersiową, małe owalne łapki, płaski pyszczek, dobrze rozwinięty podbródek niezbyt długi nos z wyraźnym stopem. Urodę kota podkreślają duże oczy w kolorach zielonym, brązowym jak orzech laskowy, lub złocistym. 
Każdy kto widział Singapurę zwrócił uwagę na jej niezwykłe srebrzyste futro. Biała nasada włosa, jasny odcień i czarnobrązowe końcówki – to wszystko daje przepiękny efekt srebrzystości.
Spotkanie z Singapurą to pełna frajdy i miłości przygoda.
 
(opis rasy za: singapurski.koty.tasdj.pl)